fbpx
Maksimilianas +370 655 65843
Asanos

Žaidimai kūrybiškumui lavinti

Mano daiktas

Eiga: visi stovi ratu. Paimamas vienas daiktas, pavyzdžiui, pledas. Jis siunčiamas ratu ir kiekvienas vaikas turi sugalvoti netradicinį panaudojimo būdą ir jį parodyti. Tarkim, vienas sako “čia mano suknelė” ir apsivynioja kaip suknelę. Tuomet perduoda kitam. Kitas sugalvoja “o čia mano skrybėlė” apsivynioja ar užsideda ant galvos ir perduoda kitam. Kartoti negalima.

Teatralinis - užbaik figūrą

Eiga: visi sėdi puslankiu arba ratu. Vienas išeina į rato vidurį arba priešais puslankį ir padaro kokią nors figūrą. Stovimą, gulimą, sėdimą - nesvarbu. Antras turi ateiti ir užbaigti figūrą. Taip susidarys bendros figūros, pradžioje galima po du žmones, vėliau didinant skaičių po tris, po keturis ir pan.

Taip, ne, stop

Eiga: visi sėdi ratu. Pradedama nuo žodžio “taip”. Kiekvienas turi pasakyti žodį “taip” vis kitaip ir su skirtingą emociją. Tas pats su “ne” ir “stop”. Kartoti emocijų negalima. Šį žaidimą galima žaisti ir su garsais, pavyzdžiui, “aaa”,“ooo” ar “hm”.

Teatralinis žaidimas - 10 s

Eiga: vaikai pasiskirsto grupelėmis, nesvarbu po kelis. Yra išrenkama vada. Vada pasako, ką grupelės turi padaryti per 10 s., pavyzdžiui, atvaizduoti teniso raketę, o grupelės puola galvoti, kaip tai suformuoti. Tai gali būti įvairūs dalykai, visoms užduotims yra skiriama 10 sekundžių.

Teatralinis - Energijos ratas

Eiga: kiekvienas vaikas sugalvoja po savo judesį ir garsą. Svarbu, kad garsas nebūtų žodis, o būtų tiesiog garsas. Pirmas, kuris pradeda, parodo garsą ir judesį. Kiekvienas iš eilės ratu turi atkartoti tą patį garsą ir judesį. Vėliau, tą patį, bet kiekvienas turės tą judesį pastiprinti. pvz. pirmas sugalvotas garsas ir judesys toks - pakelia koją ir sako “au”. ir kiekvienas iš eilės, kuris kartos judesį, turi vis stipriau/energingiau pakelti koją ir vis stipriau/energingiau atkartoti garsą. Rezultate gali gautis kaip kojos nebe pakėlimas, o visas spyris, o garsas nebe garsas, o visas riaumojimas, priklausomai nuo vaikų kūrybos. Kai praeina visas ratas, rodomas kito vaiko sugalvotas judesys.

Tai ne…

Eiga: tai yra trumpas žaidimas, kurio metu vaikai vaikšto po erdvę, rodo pirštu į kokį nors dalyką ir sako “tai ne grindys”, “tai ne kilimėlis”, “tai ne balta” ir pan.

Užimk erdvę

Eiga: tai yra trumpas žaidimas, kurio užduotis paprasta: užimti savimi, savo kūnu, kuo didesnį plotą. Jeigu yra tuščia vieta - ją reikia bandyti užimti. Negalima stovėti vienoje vietoje. Galimas paįvairinimas su papildomais daiktais.

Tai gerai, tai blogai

Eiga: mažieji pasiskirsto į grupeles. Pirmas grupelės dalyvis pasako bet kokį faktą/teiginį, pvz. vakar lijo lietus. Meta kamuoliuką kitam grupės dalyviui. Jis sako „tai gerai, nes...“ ir pratęsia mintį (dėl ko yra gerai, kad vakar lijo lietus). Pasakęs meta kamuoliuką kitam. Dar kitas vaikas tęsia pasakojimą pradėdamas „tai blogai, nes...“ pvz. Sušlapo mano batai.

Pasisveikinimas

Eiga: vaikai laisvai vaikšto po erdvę. Kai su kuom nors susitinka, paspaudžia ranką ir pasako kitam kokį judesį daryti iki kito susitikimo. Pvz. paspaudžia ranka ir sako “šokinėk ant vienos kojos” o kitam pasakoma “judėk kaip viščiukas” ir jie taip juda tol, kol nesutinka kito vaiko.

Podiumas kitaip

Eiga: kiekvienas vaikas turi praeiti podiumą, bet kiekvieną karta jį praeiti vis kitaip ir taip bent kelis kartus.

Echo

Eiga: tai yra trumpas žaidimas, kurio metu vienas pasako kokį nors žodį, o kiti turi nesusitarę po vieną atkaroti tą žodį kaip echo, vis nutylant.