fbpx
Maksimilianas +370 655 65843
Asanos

Mitai apie jogą

Posted By /
Comment are off/

Apie jogą sklando begalės mitų. Šiame tekste aptarsime tai, kodėl joga yra tinkamas užsiėmimas visiems, o ilgalaikis jogos praktikavimas lemia tiek išorinį, tiek vidinį kiekvieno žmogaus tobulėjimą!

1. Vienas iš mitų yra tas, kad joga yra grindžiama religiniais/tikėjimo įsitikinimais.

Žinoma, joga kilo iš Budizmo, tačiau joga yra visai ne apie tai. Kiekvienas žmogus turi kūną, protą ir sielą, nepriklausomai nuo jo religinių įsitikinimų, o joga – tai įrankis apjungti šias savybes į vieną visumą. Tam, kad praktikuoti jogą, nereikia priklausyti religinei grupei ar tikėti tam tikrais dalykais, užtenka užsispyrimo ir nuoseklaus užsiėmimo šia veikla.

2. Antras plačiai paplitęs mitas apie jogą yra tas, kad joga yra tik tam tikrų fizinių pratimų rinkinys.

Joga yra labai visapusiškas užsiėmimas. Tai yra treniruotė ne tik kūnui, bet ir protui bei sielai. Per tam tikras technikas yra mokomasi susikoncentruoti, per kitas atsipalaiduoti. Joga ugdo žmogaus asmenybę, kadangi pagrindinis jogos principas yra savikontrolė, o tai atsispindi tame, kokį turime ryšį su savimi ir aplinka.

3. Daug kas mano, jog norint praktikuoti jogą, reikia būti lanksčių.

Natūralu, jog su amžiumi yra prarandamas lankstumas. Nėra būtina būti lanksčiu pradedant praktikuoti jogą, juk kiekvienas iš mūsų turime bent šiek tiek lankstumo, kurį reikia tiesiog pradėti lavinti. Yra daug paprastų jogos pratimų, kurie padeda kūnui tapti lankstesniu ir priprasti prie šio užsiėmimo, juk jokioje naujoje veikloje neatliksime visko iš pirmo bandymo, tam reikia pastangų.

4. Dažna priežastis nepradėti praktikuoti jogos yra nuostata, kad tai daryti gali būti per vėlu.

Joga yra tinkama visiems ir ji tiesiog reikalauja reguliarios praktikos. Kiekvienas gali pradėti praktikuoti jogą, kadangi ji apima platų spektrą pratimų ir visi gali atrasti tai, kas jiems labiausiai tinka. Ilgalaikis jogos praktikavimas tobulina įgūdžius, nepriklausomai nuo lyties, amžiaus ar kitų aspektų.

5. Dar vienas mitas apie jogą yra toks, jog tam reikia labai daug laiko.

Mokytis jogos galima ir investuojant visai nedaug laiko. Pavyzdžiui, 30 minučių ryte ar 30 minučių vakare pradžiai gali pilnai užtekti!  Svarbiausia yra reguliarumas. O jeigu pas Jus įtemptas grafikas, jogos praktikavimas gali atnešti itin daug privalumų, kadangi ši veikla numalšins stresą ir padės atsipalaiduoti.

6. Daug kartų teko girdėti apie žmonių klaidingą supratimą, kad pradėjus praktikuoti jogą, vertėtų keisti visą savo gyvenimo būdą.

Žinoma, tinkamas jogos praktikavimas savaime pakeičia gyvenimo būdą, tačiau tai nereiškia, jog reikia keisti savo mitybos įpročių ir tapti vegetaru ar veganu. Tai taip pat nereiškia, kad reikia atsisakyti materialių dalykų, kadangi pokyčiai, kurie įvyksta, yra visai ne tokie. Pasikeičia žmogaus mąstymas, nuo ko savaime kinta ir gyvenimo būdas, kadangi atsiranda geresnis ryšis su savimi ir aplinka.

7. Yra tekę girdėti apie nuostatą, kad jogos negalima praktikuoti turint astmą.

Tai yra visai netiesa, kadangi jogos užsiėmimų metu yra praktikuojamos kvėpavimo technikos, o jos yra itin naudingos astma sergantiems žmonėms. Praktikos privalumai gali būti tokie, jog ligos simptomai bus mažiau matomi, nes tam tikros technikos leidžia žmogui gauti didelį kiekį deguonies. Jogos praktikavimas gali tapti terapija astmos gydymui ir dažnu atveju, žmonės vartoja ženkliai mažiau vaistų ligos gydymui.

8. Kai kurie mano, kad joga yra pavojingas užsiėmimas.

Jeigu skubėsite – bet kas gali tapti pavojingu, tačiau suprantant savo kūno ribas ir tinkamas pratimų atlikimas atneš tik teigiamą poveikį. Tuo labiau joga – tai ne tik fizinių pratimų rinkinys, jogos praktikavimui priklauso ir kitokios praktikos, pavyzdžiui, meditacija ir kvėpavimo technikos, kurios ugdys Jūsų asmenybę, padės išlaikyti koncentraciją ir reaguoti į kasdienes situacijas su kitokiu požiūriu.

9. Paskutinis mitas kurį paminėsime yra tas, jog tam, kad tapti jogos mokytoju, užtenka persiskaityt kelias knygas, pavaikščioti kurį laiką į jogos užsiėmimus ir gauti sertifikatą, tačiau tai visai netiesa.

Tam, kad tapti jogos mokytoju reikia labai daug patirties. Tik ilgalaikė praktika atvers kelius į teisingą kitų žmonių edukaciją, kadangi jogos mokytojas turi būti pavyzdžiu mokiniams ir įkvėpti juos. Nepakankamai žinių sukaupęs jogos mokytojas gali padaryti neatitaisomos žalos savo mokiniams.

Tad kviečiame išbandyti jogą ir ugdyti savo kūną, protą ir sielą! 😊